Oje Nasıl Çıkar?

Rengarenk tırnaklara sahip olma tutkusu ojeleri makyaj malzemelerimiz arasında en çok yer kaplayanlar haline getirdi. Oje sürerken çıkan kokuya müptela olanların yanı sıra, küçük şişelerde koyduğunuz yerden çabucak düşüp ortalığı mahvetmesi her an yaşayabileceğimiz bir sorun. Özellikle de evde aseton da yoksa oje nasıl çıkar? Oje çıkarmada aseton dışında doğal çözümleri ele alıyoruz.

0 326

İstenmeyen oje lekelerinden kurtulmak için asetonunuz yoksa evdeki malzemelerden yararlanarak ojenizi çıkarmaya çalışmaktan başka seçeneğiniz yok. 

Diş Macununu Deneyin

Tırnaklarınızdaki ojeden kurtulmak istediğinizde aseton yerine diş macunu kullanarak ojenizi çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ojeyi aseton kadar kolay çıkaramasa da tırnaklarınızdaki oje lekelerinden kurtulmanızda faydalı olabilir. Tırnağınızın üzerine diş macunu sürüp bir pamukla ovarak çıkarabilirsiniz. Ancak her diş macununda aynı sonucu alacağınızın bir garantisi yok elbette. 

Sirke ve Limon Kullanın

Sirkeye birkaç damla limon sıkarak pamukla sirke limon karışımını tırnağınıza sürüp birkaç dakika ojenin yumuşamasını bekleyin. Ardından aynı pamukla tırnaklarınızı ovarak ojenizi çıkarmaya çalışabilirsiniz. 

Oje Nasıl Çıkar

Kolonya ve Limonla Oje Çıkarma

Ojenizi kolonyada 3-4 dakika bekleterek yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ardından pamuğa limon damlatarak tırnağınızı pamukla ovalayarak ojeyi çıkarabilirsiniz. Kolonya limon ikilisi oje çıkarmada asetonsuz en çabuk sonuç alacağınız çözüm olabilir. 

Ojeniz Halıya Döküldüyse

Halılara dökülen oje lekeleri sizleri telaşlandırmasın. Halıdaki oje lekesinden kurtulmak için yapılması gerekenler kadar sabır da size yardımcı olacaktır. 

Oje henüz kurumamışsa öncelikle halı üzerindeki ojeyi çok daha büyük bir alana dağılmadan kağıt havlu yardımıyla emdirerek yüzeyindeki ojeyi alabilirsiniz. Oje lekesi kurumuş ise öncelikle kazımayı deneyin. Kazıyarak üstteki tortu tabakasından kurtulabilirsiniz. 

Halılardan oje lekesini çıkarmada ispirto ya da saç spreyi oldukça etkilidir. İspirtoyu ya da saç spreyini oje lekesine sıkın ve ojenin yumuşamasını bekleyin. Her işlemden sonra kağıt havlu ya da pamuklu bir bezle çok dağıtmamaya dikkat ederek lekenin üzerine bastırıp lekenin emilmesini sağlayın. Tek seferde sonuç almak oldukça zor bu nedenle her seferinde sprey sıkarak lekenin yavaş yavaş çıktığını görebilirsiniz. Halınız koyu renkse işiniz biraz daha kolay olacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.